İnce veya kalın derinin burun estetiği ameliyatında farklılıklar

Bahar ayları ve alerji
22 Şubat 2020
Burun Ucu Estetiği (Tipplasti) Nedir?
24 Ocak 2021
Show all

 İnce veya kalın derinin burun estetiği ameliyatında farklılıklar

Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı olmayı düşünen hastalarımızın en sık sorduğu sorulardan biride ince veya kalın deri özelliğine sahip olduklarında burun estetiği ameliyatı olduklarında ince derinin veya kalın derinin ameliyatta ne gibi farklılıklar gösterdiğidir.

Burun tedavisi planlanırken cilt özellikleri de dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok nüans vardır. Hem hastayı hem de doktoru memnun eden bir sonuç almak hayati önem taşır.

Rinoplasti İçin İnce Deri mi Kalın Derili Olmak mı Daha İyi?

Burun derisinin farklı kalınlıkları vardır, bu da plastik cerrahın yardım için başvuran hastayla benzersiz bir yaklaşımla çalışmasını gerektirir. Dr. Kadir Kilimcioğlu, her hastaya kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyor ve rinoplasti ameliyatı planlarken cilt tipini göz önünde bulunduruyor.

İnce deri

Az miktarda deri altı doku, hassas konturlar ve zarif şekillerle çekici bir rahatlama sağlar. Güzel bir burun ucu, plastik cerrahın yaptığı işin kusursuzluğunu vurgulayacaktır. Yaşla birlikte, ince cilt çok fazla küçülebilir ve bu da ucun köşeli görünmesine neden olur. Dr. Kadir, ince ciltler için burun estetiği ameliyatı yaparken olası kasılmaları göz önünde bulundurur.

Kalın Cilt

Cilt altı dokusunun kalınlığı doğrudan burun derisinin kalınlığını etkileyerek keskin bir burun ucu elde etmeyi imkansız hale getirir. Kalın cilt ile ilgili diğer bir sorun, yüksek yoğunluk, sertlik veya düşük elastikiyettir. Bir kamburun düzeltilmesi gibi, alttaki dokunun önemli bir kısmını çıkardıktan sonra bile, derinin normal şeklini koruma eğiliminde olduğunu görebilirsiniz. Kalın deri için rinoplasti ameliyatı, benzer vakalarda önemli cerrah becerisi ve deneyimi gerektirir. Kalın derili burunlarda, cildin sıkılaşma ve onarım kabiliyeti nedeniyle iyileşme daha uzun sürebilir. İyileşme sürecinin doğru ilerleyebilmesi ve sonucun en iyi şekilde gösterilebilmesi için Dr. Kadir’in tüm tavsiyelerine uyulması şarttır.

Orta kalınlıkta Cilt

Rinoplasti için çok uygundur ve Dr. Kadir’in burnun herhangi bir kısmındaki burun kusurlarını düzeltmek için mevcut tüm teknikleri kullanmasına olanak tanır. Ameliyat sonrası dönemde rehabilitasyon sırasında kolayca kasılan, ince ve elastik cilt, kemik ve kıkırdak ile mükemmel uyum sağlar. Plastik cerrah her konturu şekillendirebilir. Optimum yoğunluk, doktorun çalışmasından sonra ortaya çıkan düzensizlikleri hızla gizler.

Burun derisinin kalınlığı palpasyon ve görsel muayene ile belirlenir. Her durumda, Dr. Kadir her cilt tipine burun estetiği yapabilir.

Burun Üzerindeki Kalın Deri İnce Olabilir mi?

Rinoplasti sırasında kalın deriyi inceltmek zordur. Dr. Kadir, kalın deri ile çalışmak için özel tekniklere ve becerilere sahiptir. Halı gibi kalın deri, burnun yeni yapısını yumuşatır ve saklar gibi örter. Dr. Kadir, rinoplastinin sonucunu iyileştiren ve burnun yeni yapısını vurgulayan, fazla yağ dokusunun kesilip çıkarılması yoluyla burnun kalın derisini içeriden inceltme yöntemini kullanır.

Türkiye Rinoplasti İçin İyi Bir Ülke mi?

Türkiye, burun estetiği için en iyi ülkelerden biri olarak kabul edilir ve İstanbul, burun estetiği olmak için en popüler şehirdir. KBB ve burun cerrahisi alanında 25 yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Kadir Klimcioğlu’nun kliniğini burada bulabilirsiniz. İstanbul’da burun estetiği ameliyatı olmayı tercih ederek, en iyi klinikte profesyonel bir doktor tarafından yapılan estetik ameliyatı en üst düzeyde hizmetle birleştirecek ve İstanbul’un baş döndürücü güzelliğindeki  unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

 

Comments are closed.

× Whatsapp